BolehSpin
Daftar
Panduan permainan Pragmatic Play

Jewel Rush: blok permata dengan pengganda

Jewel Rush memenuhi papan berwarna krim dengan tujuh jenis permata potong dalam bingkai emas, berlatarkan kilauan biru dan merah jambu. Tiada watak, hanya batu permata: merah jambu, merah, biru muda, hijau, ungu, oren dan biru. Di BolehSpin anda buka dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon, dengan satu akaun BolehSpin, tanpa aplikasi atau ID permainan berasingan.

Main Jewel Rush di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Jewel Rush di Pragmatic Play BolehSpin
Skrin permainan Jewel Rush di Pragmatic Play BolehSpin

Ringkasan

Bayaran
Blok 5+ simbol, bersebelahan mendatar atau menegak
Ciri
Tumble selepas setiap kemenangan
Pengganda
2x rawak setiap simbol, jumlah blok hingga 256x
Putaran percuma
3+ Scatter = 10, dengan 2x atau 4x
Kemenangan maksimum
5,000x taruhan
Julat taruhan
RM0.20 hingga RM480.00

Blok, bukan garisan

Halaman 1 menyatakan simbol dibayar dalam blok sekurang-kurangnya 5 yang bersentuhan secara mendatar atau menegak, dan jadual bayaran bermula dari 5 hingga 15 atau lebih bagi setiap permata. Permata heksagon merah jambu membayar paling tinggi, heksagon biru paling rendah. Hanya kemenangan tertinggi bagi setiap gabungan dibayar dan kemenangan daripada blok berlainan dicampur. Halaman peraturan tidak menyebut Wild.

Tumble

Selepas setiap kemenangan, permata yang menang hilang, yang lain jatuh ke bawah dan permata baharu turun dari atas. Kitaran ini diteruskan selagi tumble menghasilkan kemenangan baharu; jumlahnya masuk ke baki selepas semua tumble putaran itu tamat.

Pengganda pada blok menang

Dalam permainan asas, mana-mana permata dalam blok menang boleh membawa pengganda 2x secara rawak. Kemenangan blok itu didarab dengan hasil darab semua pengganda di dalamnya, hingga 256x. Halaman peraturan menetapkan had itu pada 256x tanpa memberi contoh pengiraan.

Sepuluh putaran percuma dan jadual retrigger

Scatter ialah berlian bulat biru putih yang muncul pada semua gulungan. Tiga atau lebih membuka pusingan 10 putaran percuma. Dalam pusingan ini permata dalam blok menang boleh membawa 2x atau 4x, juga didarab bersama hingga 256x bagi setiap blok. Tiga atau lebih Scatter semasa pusingan menambah putaran: 3 beri +10, 4 beri +11, 5 beri +12, 6 beri +13 dan 7 beri +14.

Membeli dan had

Buy Free Spins memulakan pusingan dengan 10 putaran dari permainan asas dengan harga 100x jumlah taruhan semasa. Had 5,000x taruhan terpakai dalam permainan asas dan putaran percuma; sebaik pusingan putaran percuma menyentuh had itu, ia tamat serta-merta dan putaran yang tinggal dilucutkan. Ante Bet tidak muncul di mana-mana halaman peraturan.

Menyusun batu permata anda

Jumlah dalam jadual bayaran ialah RM pada jumlah taruhan RM2.00 dan mengikut taruhan anda, jadi semak lajur 5 permata pada taruhan anda sendiri. Pilih bajet sebelum mula, main kecil sambil belajar rupa blok dan pengganda, dan berhenti apabila bajet habis.

Jadual bayaran Jewel Rush

Jumlah RM yang ditunjukkan halaman peraturan untuk blok 5 hingga 15+ permata pada jumlah taruhan RM2.00; ia berubah mengikut taruhan anda.

Simbol15+141312111098765
Permata heksagon merah jambu300.00140.0070.0030.0015.0010.005.004.003.503.002.00
Permata potongan segi empat merah200.00120.0060.0025.0012.008.004.003.002.502.001.50
Permata pentagon biru muda180.00100.0050.0020.009.006.003.002.502.001.501.00
Zamrud segi empat hijau160.0080.0040.0010.006.004.002.502.001.501.000.80
Berlian ungu120.0060.0030.007.005.003.002.001.501.000.800.60
Permata hati oren80.0040.0020.006.004.002.501.501.000.800.600.50
Permata heksagon biru40.0020.0010.005.003.002.001.000.800.600.500.40

Putaran percuma (seperti dicetak)

Simbol ScatterPutaran percuma
3 or more (trigger)10
3 during the round+10
4 during the round+11
5 during the round+12
6 during the round+13
7 during the round+14

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Jewel Rush

Berapa permata untuk satu blok menang?

Sekurang-kurangnya 5 permata sama yang bersambung secara mendatar atau menegak. Jadual bayaran pergi hingga 15 atau lebih.

Apakah pengganda blok tertinggi?

256x. Pengganda pada permata dalam satu blok didarab bersama, hingga had itu.

Apa beza pengganda putaran percuma berbanding permainan asas?

Permata dalam blok menang boleh membawa 2x atau 4x, bukan hanya 2x, dan 3 hingga 7 Scatter menambah 10 hingga 14 putaran.

Adakah Wild dalam Jewel Rush?

Halaman peraturan tidak menyebutnya.

Bagaimana buka Jewel Rush di BolehSpin?

Dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon, dengan log masuk akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan Pragmatic Play lain

Susun permata dalam Jewel Rush

Main Jewel Rush di BolehSpin Daftar