BolehSpin
Daftar
Panduan permainan Pragmatic Play

Aztec Smash: penerangan Smash Multiplier

Aztec Smash ialah grid kuil hutan dengan topeng berukir dan permata, dan sesetengah simbolnya ditanda. Apabila simbol bertanda menjadi sebahagian kemenangan, kemenangan itu digandakan, dan dalam free spins pengganda terus naik. Di BolehSpin anda buka dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon, tanpa aplikasi atau ID permainan berasingan, dengan satu akaun BolehSpin.

Main Aztec Smash di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Aztec Smash di Pragmatic Play BolehSpin
Skrin permainan Aztec Smash di Pragmatic Play BolehSpin

Ringkasan

Grid
7x7
Kemenangan
Blok 5 atau lebih, melintang atau menegak
Smash multiplier
10x dalam permainan asas
Putaran percuma
3 hingga 7 Scatter beri 10 hingga 30
Pengganda free spins
Dari 10x hingga 1000x
Menang maksimum
9,000x taruhan

Simbol bertanda

Selepas setiap putaran dan setiap tumble, simbol rawak pada grid boleh ditanda. Halaman peraturan menyatakan apabila simbol bertanda menjadi sebahagian kombinasi menang, kemenangan setiap kombinasi itu didarab 10x.

Kemenangan datang daripada blok sekurang-kurangnya 5 simbol sama yang bersentuhan melintang atau menegak pada grid 7x7. Simbol menang hilang, yang lain jatuh dan simbol baharu masuk, dan tumble berterusan sehingga tiada kemenangan baharu. Kemenangan ditambah selepas tumble terakhir.

Cara pengganda free spins naik

3, 4, 5, 6 atau 7 Scatter, iaitu lambang matahari emas dengan permata hijau, memberi 10, 12, 15, 20 atau 30 putaran percuma. Dalam pusingan itu Smash Multiplier bermula pada 10x dan naik dengan setiap kemenangan seterusnya yang mengandungi simbol bertanda, dan ia tidak reset sehingga pusingan tamat. Halaman menerangkan langkahnya:

  • Naik 10x setiap kali sehingga 100x: 10x, 20x, 30x dan seterusnya.
  • Kemudian naik 100x setiap kali sehingga 1000x.
  • Pada 1000x ia berhenti naik.

Cetus semula, beli dan had

Semasa free spins, 3 hingga 7 Scatter menambah 10, 12, 15, 20 atau 30 putaran lagi, dan gulungan khas digunakan. Halaman menyenaraikan BUY FREE SPINS pada 100x jumlah taruhan semasa, dengan 3 hingga 7 Scatter muncul secara rawak pada putaran pencetus. Kemenangan dihadkan pada 9,000x taruhan; pusingan yang mencapai had tamat serta-merta, kemenangan dibayar dan ciri yang tinggal dibatalkan. Halaman peraturan tidak menyebut simbol Wild.

Simbol-simbol

Tiga topeng berukir mendahului jadual bayaran: topeng emas bermahkota bulu, topeng totem merah berikat kepala hijau dan topeng merah jambu. Empat permata menyusul: merah segi empat, biru berlian, hijau heksagon dan kuning segi tiga. Jadual bermula dari 5 hingga 15-49 simbol dalam satu blok, jadi semak lajur bagi saiz blok.

Kekal terkawal

Taruhan dari RM0.20 hingga RM480.00. Pilih bajet sebelum bermain, guna taruhan kecil sambil belajar mengenal simbol bertanda, semak jadual bayaran pada taruhan anda, dan berhenti apabila bajet habis.

Jadual bayaran Aztec Smash

Jumlah RM yang ditunjukkan halaman peraturan bagi setiap saiz blok pada jumlah taruhan RM2.00; ia berubah ikut taruhan anda.

Simbol15-49141312111098765
Topeng emas bermahkota bulu300.00140.0070.0030.0015.0010.005.004.003.503.002.00
Topeng totem merah berikat kepala hijau200.00120.0060.0025.0012.008.004.003.002.502.001.50
Topeng merah jambu120.0080.0040.0020.009.006.003.002.502.001.501.00
Permata merah segi empat80.0040.0020.0010.006.004.002.502.001.501.000.80
Permata biru berlian60.0030.0016.007.005.003.002.001.501.000.800.60
Permata hijau heksagon50.0024.0012.006.004.002.501.501.000.800.600.50
Permata kuning segi tiga40.0020.0010.005.003.002.001.000.800.600.500.40

Putaran percuma

Simbol SCATTERPutaran percuma
310
412
515
620
730

Smash multiplier

Di manaNilai
Base game10x on wins with marked symbols
Free spinsStarts at 10x, +10x per win with marked symbols up to 100x, then +100x up to 1000x

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Aztec Smash

Apa fungsi simbol bertanda dalam Aztec Smash?

Jika ia sebahagian kombinasi menang, kemenangan kombinasi itu didarab 10x dalam permainan asas.

Adakah Smash Multiplier kembali ke 10x semasa free spins?

Tidak. Ia naik dengan setiap kemenangan yang mengandungi simbol bertanda sehingga pusingan tamat.

Berapa Smash Multiplier tertinggi?

1000x. Selepas itu halaman menyatakan ia tidak naik lagi.

Apa yang ditambah Scatter semasa free spins Aztec Smash?

3, 4, 5, 6 atau 7 Scatter menambah 10, 12, 15, 20 atau 30 putaran percuma lagi.

Bagaimana buka Aztec Smash di BolehSpin?

Buka lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon dan log masuk dengan akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan Pragmatic Play lain

Tanda dan hentam

Main Aztec Smash di BolehSpin Daftar