BolehSpin
Daftar
Panduan permainan Pragmatic Play

Candy Rush: lapisan pengganda di bawah gula-gula

Candy Rush meletakkan grid 7x7 gula-gula jeli di pantai yang cerah dengan pokok kelapa, dan penggandanya bekerja dari bawah: lapisan segi empat dari 2x2 hingga 7x7 boleh muncul di bawah simbol dan berganda apabila kemenangan jatuh di atasnya. Buka di BolehSpin dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon: satu akaun BolehSpin, tiada aplikasi, tiada ID permainan berasingan.

Main Candy Rush di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Candy Rush di Pragmatic Play BolehSpin
Skrin permainan Candy Rush di Pragmatic Play BolehSpin

Ringkasan

Grid
7 x 7, blok 5+
Lapisan
2x2 hingga 7x7, mula 2x, tertinggi 128x
Free spin
3 hingga 7 simbol BONUS = 10 hingga 30
Pilihan beli
100x, 300x atau 750x base bet
Julat taruhan
RM0.20 hingga RM48,000.00
Kemenangan maksimum
15,000x bet, seperti dicetak

Blok di atas grid 7x7

Kemenangan memerlukan blok 5 atau lebih gula-gula sama yang bersentuhan secara mendatar atau menegak. Tujuh gula-gula mengisi jadual bayaran, dari jeli bintang merah di atas hingga kacang jeli hijau, dengan jumlah untuk blok 5 hingga 15 atau lebih. Blok menang hilang, selebihnya jatuh dan gula-gula baharu turun sehingga tiada kemenangan baharu. Hanya kemenangan tertinggi bagi setiap kombinasi dibayar, dan blok berasingan dicampur.

Cara lapisan berfungsi

Dalam permainan asas, pada putaran rawak, lapisan segi empat 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, 6x6 atau 7x7 boleh muncul di kedudukan rawak di bawah simbol. Ia membawa pengganda 2x yang dikira untuk setiap simbol kombinasi menang di atasnya. Jika sekurang-kurangnya satu kemenangan jatuh di atasnya, pengganda berganda selepas tumble, hingga 128x. Selepas semua tumble daripada putaran itu tamat, lapisan hilang dan pengganda direset.

Simbol BONUS dan free spin

Free spin datang daripada lolipop pelangi bertulis BONUS, yang boleh muncul pada semua gulungan. Tiga, empat, lima, enam atau tujuh memberi 10, 12, 15, 20 atau 30 free spin, dan pusingan itu menjadi Free Spins atau Super Free Spins secara rawak. Dalam Free Spins setiap free spin membawa satu lapisan bersaiz rawak; dalam Super Free Spins setiap putaran membawa satu lapisan 7x7. Bilangan BONUS yang sama menambah 10 hingga 30 putaran lagi, dan gulungan khas digunakan.

Super Spin 1, Super Spin 2 dan Ante

Pengganda 20x ialah permainan biasa. Super Spin 1, pada 200x, memberi setiap putaran asas satu lapisan bersaiz rawak yang bermula 2x, 4x atau 8x. Super Spin 2, pada 2000x, memberi setiap putaran asas satu lapisan 7x7 yang bermula 2x, 4x, 8x, 16x atau 32x. Dengan mana-mana Super Spin, free spin tidak boleh dicetuskan. Ante Bet disenaraikan pada 80x; baki entri itu tidak diulang di sini. Halaman ini tidak mencadangkan satu pun.

Membeli pada 100x, 300x atau 750x

Free Spins berharga 100x base bet dan menjadi Free Spins atau Super Free Spins secara rawak. Super Free Spins 1 berharga 300x base bet. Super Free Spins 2 berharga 750x base bet: lapisan bersaiz rawak muncul setiap putaran, dan kenaikannya kekal tanpa reset antara free spin, hingga 128x. Setiap pembelian membawa 3 hingga 7 simbol BONUS pada putaran pencetus. Halaman itu tidak menerangkan kaitan Super Free Spins 1 dengan Super Free Spins dalam bahagian free spin. Ini maklumat sahaja, bukan dorongan untuk membeli.

Siling 15,000x

Kemenangan maksimum dicetak sebagai 15,000x bet; pusingan yang mencapainya tamat serta-merta dan baki free spin dilucutkan. Jadual bayaran memaparkan angka RM bagi taruhan keseluruhan RM2.00, dan angka itu berubah jika taruhan ditukar. Pilih bajet dahulu, mulakan dengan taruhan kecil pada permainan biasa, dan berhenti sebaik ia habis digunakan.

Jadual bayaran Candy Rush

Jumlah RM yang ditunjukkan halaman peraturan pada jumlah taruhan RM2.00 untuk blok 5 hingga 15+ simbol sama; ia berubah mengikut taruhan anda.

Simbol15+141312111098765
Jeli bintang merah300.00140.0070.0030.0015.0010.005.004.003.503.002.00
Jeli hati biru200.00120.0060.0025.0012.008.004.003.002.502.001.50
Jeli bunga merah jambu120.0080.0040.0020.009.006.003.002.502.001.501.00
Jeli bunga kuning80.0040.0020.0010.006.004.002.502.001.501.000.80
Gula-gula segi tiga oren60.0030.0016.007.005.003.002.001.501.000.800.60
Gula-gula bulat ungu50.0024.0012.006.004.002.501.501.000.800.600.50
Kacang jeli hijau40.0020.0010.005.003.002.001.000.800.600.500.40

Free spin mengikut bilangan simbol BONUS

Simbol BONUSFree spin
310
412
515
620
730

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Candy Rush

Apakah lapisan pengganda dalam Candy Rush?

Segi empat dari 2x2 hingga 7x7 di bawah simbol. Ia bermula 2x dan berganda selepas setiap tumble yang ada kemenangan di atasnya, hingga 128x.

Adakah lapisan kekal selepas putaran asas?

Tidak. Ia hilang dan pengganda direset selepas semua tumble putaran itu.

Simbol apa yang memulakan free spin?

Simbol BONUS: 3 hingga 7 memberi 10, 12, 15, 20 atau 30 free spin.

Adakah Super Spin 1 atau 2 menghalang free spin?

Ya. Halaman peraturan menyatakan ciri FREE SPINS tidak boleh dicetuskan semasa mana-mana Super Spin aktif.

Perlukah aplikasi untuk Candy Rush?

Tidak. Cari Candy Rush dalam lobi Pragmatic Play, tekan, dan ia berjalan dalam pelayar telefon dengan akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan Pragmatic Play lain

Putar grid pantai dalam Candy Rush

Main Candy Rush di BolehSpin Daftar