BolehSpin
Daftar
Panduan permainan JILI

Sweet Land JILI: gula-gula dan bom Wild

Dalam Sweet Land, Wild tidak sekadar mendarat: halaman bantuan menyatakan anda mendapat satu Wild bagi setiap dua kemenangan cascade dalam satu putaran, dan apabila kemenangan berhenti, Wild yang masih ada bertukar menjadi bom. Semuanya berlaku pada grid gula-gula 7 x 7. Di BolehSpin anda buka Sweet Land dari lobi JILI dalam pelayar telefon, tanpa aplikasi dan tanpa ID permainan berasingan, dengan satu akaun BolehSpin.

Main Sweet Land di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Sweet Land di JILI BolehSpin
Skrin permainan Sweet Land di JILI BolehSpin

Ringkasan

Grid
7 x 7, bayaran kelompok
Kelompok menang
5 atau lebih simbol sama, bersambung melintang atau menegak
Petak pengganda
x2 berganda hingga x128
Wild
1 bagi setiap 2 kemenangan cascade, maksimum 4 satu putaran
Free Game
3 hingga 7 Scatter = 10, 12, 15, 20 atau 30 putaran

Kelompok, bukan garisan

Halaman bantuan menerangkan bayaran kelompok, bukan garisan bayaran. Kemenangan ialah satu blok sekurang-kurangnya 5 gula-gula sama yang bersambung secara melintang atau menegak, di mana-mana pada grid 7 x 7. Hanya kemenangan tertinggi dibayar bagi setiap kombinasi, dan kemenangan daripada beberapa blok dicampur.

Selepas menang, gula-gula dalam blok itu hilang, yang lain jatuh ke bawah dan gula-gula baharu turun dari atas. Cascade ini berterusan sehingga tiada kemenangan baharu, dan jumlahnya masuk ke baki anda selepas seluruh rantaian daripada putaran asal selesai.

Petak yang ingat tempat gula-gula pecah

Setiap tempat simbol menang dibuang akan ditanda. Jika simbol kedua dibuang di tempat yang sama, tanda itu menjadi pengganda x2, dan setiap kali simbol lain dibuang di situ, nilainya berganda lagi. Gambar dalam halaman bantuan menunjukkan x2, x4, x8, x16, x32, x64, x128, dan halaman itu menyatakan maksimum x128.

Petak itu mendarab semua kombinasi menang yang berada di atasnya. Jika satu kemenangan meliputi beberapa petak, nilainya dicampur, bukan didarab sesama sendiri. Dalam permainan utama, petak kekal sehingga rantaian cascade tamat dan kemudian dikosongkan. Sebahagian perenggan ini dalam halaman bantuan dilukis sebagai gambar kecil, jadi teks yang disimpan terputus-putus; peraturan di atas ialah apa yang dinyatakan oleh perkataan yang boleh dibaca.

Bagaimana Wild datang dan kenapa ia meletup

Wild ialah gula-gula berpusar dan menggantikan semua simbol kecuali Scatter. Setiap dua kemenangan cascade dalam satu putaran memberi satu Wild, yang diletakkan secara rawak pada petak bertanda. Anda boleh dapat hingga 4 Wild dalam satu putaran.

Apabila cascade tiada lagi kombinasi menang tetapi Wild masih di skrin, Wild itu bertukar menjadi bom Wild dan meletup. Bom memusnahkan semua gula-gula di sebelahnya kecuali Scatter, dan ruang kosong diisi dari atas supaya cascade boleh bersambung jika ada kemenangan baharu.

Free Game dan petak yang kekal

Scatter berbentuk mesin gula-gula dan boleh muncul pada semua gulungan. Tiga atau lebih di mana-mana memulakan Free Game: 3 beri 10 putaran percuma, 4 beri 12, 5 beri 15, 6 beri 20 dan 7 beri 30. Bilangan yang sama semasa Free Game menambah 10, 12, 15, 20 atau 30 putaran lagi. Halaman bantuan tidak mencetak bayaran tunai untuk Scatter.

Perbezaan besar dalam putaran percuma ialah petak bertanda dan penggandanya kekal sehingga Free Game tamat, dan boleh terus naik dalam cascade seterusnya. Putaran percuma menggunakan tetapan taruhan yang sama dengan putaran yang mencetuskannya.

Bermain dengan berpada

Jadual bayaran ditunjukkan untuk taruhan 1 dan mengikut tahap taruhan yang anda pilih, jadi semak angkanya pada taruhan anda sebelum mula. Tetapkan bajet dahulu, guna taruhan kecil sambil memerhati tanda dan bom berfungsi, dan berhenti apabila bajet habis. Halaman bantuan tidak menerangkan sebarang ciri yang boleh dibeli.

Jadual bayaran Sweet Land

Bayaran untuk satu blok bersambung 5 hingga 15 atau lebih gula-gula sama, untuk taruhan 1 seperti dalam halaman bantuan.

Simbol56789101112131415 or more
Gula-gula bujur biru0.100.150.200.250.300.500.751.002.004.008.00
Kacang jeli ungu0.150.200.250.300.500.751.001.252.505.0010.00
Gula-gula gumdrop hijau0.200.250.300.500.751.001.251.503.006.0012.00
Gula-gula oren0.250.300.500.751.001.251.502.004.008.0016.00
Gula-gula pusar merah jambu0.300.500.751.001.251.501.752.505.0010.0020.00
Gula-gula hati merah0.500.751.001.251.502.002.505.0010.0020.0040.00
Gula-gula bintang kuning0.751.001.251.502.002.503.006.0012.0025.0050.00

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Sweet Land

Apa itu bom Wild dalam Sweet Land?

Apabila tiada kemenangan lagi tetapi Wild masih di papan, Wild bertukar menjadi bom dan meletup, membuang gula-gula di sebelahnya kecuali Scatter.

Berapa Wild boleh dapat dalam satu putaran?

Hingga 4. Halaman bantuan menyatakan setiap dua kemenangan cascade dalam satu putaran memberi satu Wild pada petak bertanda.

Berapa pengganda petak tertinggi?

Halaman bantuan menyatakan maksimum x128, dicapai dengan berganda dari x2.

Adakah petak pengganda kekal dalam putaran percuma?

Ya. Semasa Free Game, petak bertanda dan penggandanya kekal sehingga Free Game tamat.

Di mana boleh main Sweet Land?

Di BolehSpin, buka lobi JILI dalam pelayar telefon dan tekan permainan itu. Tiada aplikasi atau ID permainan berasingan, hanya akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan JILI lain

Pecahkan gula-gula di Sweet Land

Main Sweet Land di BolehSpin Daftar