BolehSpin
Daftar
Panduan permainan Pragmatic Play

Gems Bonanza: tanda warna dan Gold Fever

Gems Bonanza memenuhkan grid 8x8 dengan permata potong, tetapi permata itu baru separuh cerita: tanda berwarna boleh menyala di belakang simbol, dan kemenangan di atas tanda itu mencetuskan ciri putaran. Di BolehSpin anda buka dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon, tanpa aplikasi dan tanpa ID permainan berasingan, dengan satu akaun BolehSpin.

Main Gems Bonanza di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Gems Bonanza di Pragmatic Play BolehSpin
Skrin permainan Gems Bonanza di Pragmatic Play BolehSpin

Ringkasan

Grid
8x8, blok 5 atau lebih simbol bersambung
Tumble
Selepas setiap kemenangan, hingga tiada apa baharu
Ciri putaran
Lima warna tanda: biru, merah jambu, coklat, merah, hijau
Wild
Hanya daripada WILD GEM dan LUCKY WILDS
Gold Fever
114 mata daripada satu putaran asas, lima tahap

Blok pada grid 8x8

Halaman 1 menetapkan peraturan untuk seluruh papan 8x8: permata hanya membayar sebagai sebahagian blok sekurang-kurangnya 5, dirangkai secara mendatar atau menegak. Jadual bayaran ada sembilan julat bilangan, dari 5 hingga 25+. Setiap kombinasi menang dibayar pada nilai tertingginya sahaja, dan apabila lebih daripada satu blok menang, halaman 5 menjumlahkannya.

Permata menang dibayar lalu hilang, yang lain jatuh dan permata baharu turun dari atas, sehingga satu tumble tidak membawa kemenangan atau ciri putaran baharu.

Lima tanda berwarna

Dalam permainan asas, tanda berwarna boleh muncul di belakang simbol. Kemenangan di atas tempat bertanda mencetuskan ciri putaran bagi warna itu selepas semua tumble tamat.

  • Biru, NUCLEAR: skrin dikosongkan dan diisi semula.
  • Merah jambu, WILD GEM: semua salinan satu simbol rawak bertukar menjadi Wild.
  • Coklat, SQUARES: blok 2x2 satu simbol ditambah di tempat rawak.
  • Merah, COLOSSAL SYMBOL: satu blok 3x3, 4x4 atau 5x5 satu simbol ditambah.
  • Hijau, LUCKY WILDS: 5 hingga 15 Wild ditambah di tempat rawak.

Wild yang hanya datang daripada ciri

Wild, bingkai emas dengan batu hijau, menggantikan semua simbol tetapi hanya muncul melalui WILD GEM dan LUCKY WILDS. Satu Wild boleh menyertai beberapa blok menang dengan simbol berlainan, dan tiada bayaran dicetak untuknya. Beberapa ciri pada satu putaran dimainkan mengikut susunan tetap: NUCLEAR, WILD GEM, SQUARES, COLOSSAL SYMBOL, LUCKY WILDS.

Gold Fever: meter dan lima tahap

Simbol menang yang meletup semasa tumble mengisi meter GOLD FEVER, dan meter kembali ke sifar apabila satu tumble tidak lagi membawa simbol menang. Mengumpul 114 mata daripada satu putaran asas mencetuskan Gold Fever selepas putaran itu tamat.

Ia bermula pada tahap 1. Pada setiap tahap, setiap pengubah putaran dijamin dimainkan sekali mengikut susunan, dan kemenangan membawa pengganda bermula 2x. Mengumpul simbol menang membawa anda naik: 116 untuk tahap 2 (4x), 120 untuk tahap 3 (6x), 125 untuk tahap 4 (8x), 132 untuk tahap 5 (10x). Ia tamat apabila sasaran tidak dicapai atau tahap 5 selesai.

Membeli Gold Fever, seperti dicetak

Halaman 4 meletakkan harga Gold Fever pada 100X jumlah taruhan semasa. Pusingan yang dibeli ada sasaran sendiri, 116, 121, 129 dan 138 simbol menang untuk tahap 2 hingga 5, dengan pengganda yang sama. Halaman peraturan tidak menyebut Ante Bet. Kami tidak mengesyorkan pembelian.

Baca papan dengan tenang

Setiap angka RM dalam jadual permata dibaca pada jumlah taruhan RM2.00, dan halaman 5 membenarkan taruhan RM0.20 hingga RM480.00. Tetapkan bajet, kekalkan taruhan kecil sambil belajar warna tanda, dan berhenti apabila bajet habis. Halaman peraturan tidak mencetak kemenangan maksimum.

Jadual bayaran Gems Bonanza

Jumlah RM yang ditunjukkan halaman peraturan pada jumlah taruhan RM2.00 untuk blok 5 hingga 25+ permata bersambung; nilainya berubah mengikut taruhan anda.

Simbol25+20-2415-1912-149-118765
Permata oktagon merah2,000.00400.00100.0050.0025.0010.005.003.002.00
Permata pentagon ungu1,000.00200.0050.0025.0015.005.002.501.501.00
Permata segi empat hijau600.00100.0030.0015.007.502.501.501.000.60
Permata segi tiga biru kehijauan300.0050.0020.0010.005.001.500.800.600.50
Permata oktagon jingga200.0040.0015.007.504.001.200.800.500.40
Permata segi empat merah jambu150.0030.0010.005.003.001.000.600.400.30
Permata bentuk berlian biru100.0020.007.504.002.000.700.400.300.20

Tahap Gold Fever

TahapPusingan dicetuskanPusingan dibeliPengganda menang
1start (114 points to trigger)start2x
21161164x
31201216x
41251298x
513213810x

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Gems Bonanza

Apa berlaku apabila kemenangan jatuh di atas tanda berwarna dalam Gems Bonanza?

Ciri putaran bagi warna itu dimainkan selepas semua tumble tamat.

Kenapa meter Gold Fever kembali ke sifar?

Halaman 3 menyatakan meter ditetapkan semula apabila tiada lagi simbol menang yang meletup hasil daripada tumble.

Adakah pusingan Gold Fever yang dibeli sama dengan yang dicetuskan?

Kedua-duanya guna pengganda tahap 4x hingga 10x, tetapi pusingan dibeli memerlukan 121, 129 dan 138 simbol menang untuk tahap 3 hingga 5, bukan 120, 125 dan 132.

Adakah Gems Bonanza perlu dimuat turun berasingan?

Tidak. Di BolehSpin anda buka dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon dengan akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan Pragmatic Play lain

Nyalakan tanda permata

Main Gems Bonanza di BolehSpin Daftar