BolehSpin
Daftar
Panduan permainan Pragmatic Play

Rise of Pyramids: menang dalam blok lapan

Rise of Pyramids tidak memakai gulungan biasa. Simbolnya duduk dalam jubin heksagon pada grid 3x4x5x6x5x4x3, dan kemenangan ialah blok sekurang-kurangnya 8 simbol sama yang bersentuhan pada mana-mana sisi. Di BolehSpin anda buka dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon, tanpa aplikasi dan tanpa ID permainan berasingan, dengan satu akaun BolehSpin.

Main Rise of Pyramids di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Rise of Pyramids di Pragmatic Play BolehSpin
Skrin permainan Rise of Pyramids di Pragmatic Play BolehSpin

Ringkasan

Grid
Jubin heksagon 3x4x5x6x5x4x3
Bayaran
Blok 8 atau lebih simbol bersambung
WILD
Meletupkan simbol jiran yang tidak menang
RESPIN
4 atau lebih peti harta
Putaran percuma
4 Scatter = 10, tambah 2 setiap Scatter lebih
Menang maksimum
5,000x taruhan, seperti dicetak

Membaca papan heksagon

Halaman 1 memberi bentuknya sebagai 3x4x5x6x5x4x3, jadi papan paling lebar di tengah. Simbol dibayar dalam blok sekurang-kurangnya 8 yang bersambung pada mana-mana sisi, dan jadual dibahagi kepada lima saiz blok: 8-10, 11-13, 14-17, 18-21 dan 22+. Topeng firaun emas di atas sekali dengan RM500.00 untuk blok 22 ke atas pada taruhan RM2.00. Diikuti permaisuri bertudung kepala emas, figura berkepala helang dan figura berkepala serigala, kemudian lima batu permata.

Tumble dan WILD yang meletup

Setiap kemenangan mengosongkan simbolnya dari heksagon; baki simbol turun dan simbol baharu datang dari atas, berulang sehingga tumble tidak membawa kemenangan baharu. Bayaran masuk ke baki selepas semua tumble daripada putaran asas selesai.

WILD ialah kunci emas berhias permata berbentuk ankh dan boleh muncul di mana-mana. Semasa tumble ia meletupkan semua simbol bersebelahan di setiap sisinya yang bukan sebahagian kemenangan. Halaman peraturan tidak menyatakan simbol mana yang digantikannya dan tidak mencetak bayaran untuknya. Scatter piramid tidak meletup sebagai sebahagian daripada tumble.

RESPIN peti harta

Simbol MONEY ialah peti harta emas yang mengambil nilai pada setiap putaran: 0.5x, 1x, 2x, 4x, 10x, 20x, 50x, 100x atau 1000x jumlah taruhan. Empat atau lebih memulakan ciri RESPIN. Peti kekal, yang lain menjadi kosong, dan anda dapat 3 respin; setiap peti baharu kekal dan set semula kiraan kepada 3. Apabila respin habis atau skrin penuh dengan peti, semua nilai peti dicampur dan dibayar.

Putaran percuma dengan pengganda yang naik

Empat atau lebih Scatter piramid di mana-mana memberi 10 putaran percuma serta 2 lagi bagi setiap Scatter selepas yang ke-4. Dalam pusingan ini pengganda untuk semua kemenangan bermula x1 dan naik x1 selepas setiap tumble. Empat atau lebih Scatter semasa pusingan menambah 10 putaran lagi, juga dengan 2 bagi setiap Scatter lebih. Gulungan khas digunakan. Tiada had atas untuk pengganda ini tertera pada halaman peraturan.

Dua harga beli dan had menang

BUY FEATURE menyenaraikan 30x jumlah taruhan untuk RESPIN dengan 4 atau lebih simbol MONEY, dan 80x jumlah taruhan untuk putaran percuma dengan 4 atau lebih simbol BONUS; halaman itu menulis BONUS walaupun simbol itu dipanggil SCATTER di tempat lain. Kemenangan dihadkan pada 5,000x taruhan, dan mencapai had itu menamatkan pusingan. Taruhan dari RM1.00 hingga RM500.00.

Bermain dengan rentak sendiri

Saiz blok pada heksagon perlu sedikit masa untuk dinilai, jadi mula dengan taruhan kecil dan perhatikan cara kemenangan terbentuk. Ingat taruhan minimum di sini ialah RM1.00. Tentukan bajet sebelum bermula dan tamatkan sesi apabila ia habis.

Jadual bayaran Rise of Pyramids

Jumlah RM yang ditunjukkan halaman peraturan pada jumlah taruhan RM2.00 untuk blok 22+, 18-21, 14-17, 11-13 atau 8-10 simbol bersambung; ia berubah mengikut taruhan anda.

Simbol22+18-2114-1711-138-10
Topeng firaun emas500.00100.0050.0020.0010.00
Permaisuri bertudung kepala emas200.0080.0040.0016.008.00
Figura berkepala helang120.0060.0030.0012.006.00
Figura berkepala serigala100.0050.0020.0010.005.00
Permata merah segi empat80.0040.0016.008.004.00
Permata kuning berlian40.0020.008.004.002.00
Permata hijau segi tiga24.0012.004.802.401.20
Permata biru heksagon16.008.003.201.600.80
Permata ungu oktagon8.004.001.600.800.40

Nilai simbol MONEY (x jumlah taruhan)

Nilai
0.5x
1x
2x
4x
10x
20x
50x
100x
1000x

Harga Buy Feature (x jumlah taruhan)

CiriHarga
RESPIN30x
FREE SPINS80x

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Rise of Pyramids

Berapa besar blok menang dalam Rise of Pyramids?

Sekurang-kurangnya 8 simbol sama yang bersambung pada mana-mana sisi.

Apa yang WILD buat semasa tumble?

Ia meletupkan semua simbol bersebelahan di sekelilingnya yang bukan sebahagian kombinasi menang.

Apakah nilai peti harta paling tinggi?

1000x jumlah taruhan, nilai tertinggi daripada sembilan nilai yang dicetak.

Pengganda putaran percuma naik setiap putaran atau setiap tumble?

Setiap tumble: ia bermula x1 dan naik x1 selepas setiap tumble.

Di mana boleh main Rise of Pyramids di BolehSpin?

Buka lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon dan log masuk dengan akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan Pragmatic Play lain

Bina blok dalam Rise of Pyramids

Main Rise of Pyramids di BolehSpin Daftar