BolehSpin
Daftar
Panduan permainan Pragmatic Play

Sticky Bees: kedudukan bertanda dan lebah Super Wild

Sticky Bees memenuhi grid 7x7 dengan buah-buahan dan huruf, berlatarkan hutan hijau di tepi kolam. Setiap putaran menanda sebahagian grid, dan seekor lebah emas, Super Wild, menjadikan tempat bertanda itu Wild apabila ia mendarat di situ. Di BolehSpin anda buka dari lobi Pragmatic Play dalam pelayar telefon, tanpa aplikasi dan tanpa ID permainan berasingan, dengan satu akaun BolehSpin.

Main Sticky Bees di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Sticky Bees di Pragmatic Play BolehSpin
Skrin permainan Sticky Bees di Pragmatic Play BolehSpin

Ringkasan

Grid
7x7, blok 5 simbol ke atas
Kedudukan bertanda
12 hingga 19 setiap putaran, rawak
Super Wild
Lebah emas, mengaktifkan tempat bertanda
Putaran percuma
4 BONUS = 7, +1 setiap BONUS tambahan
Beli Free Spins
100x jumlah taruhan semasa
Kemenangan maksimum
10,000x taruhan, seperti dicetak

Blok pada grid 7x7

Halaman 1 menyatakan permainan dimainkan pada grid 7x7 dan simbol membayar dalam blok sekurang-kurangnya 5 yang bersambung secara mendatar atau menegak. Jadual bermula dari 5 hingga 20 simbol atau lebih. Setiap kombinasi membayar kemenangan tertingginya sahaja; blok berasingan yang menang serentak dijumlahkan. Setiap blok yang menang dikosongkan oleh tumble, buah dan huruf di atasnya turun dan isian baharu masuk dari atas, berulang sehingga tiada blok baharu.

Kedudukan bertanda dan lebah

Pada setiap putaran, sebarang bilangan antara 12 hingga 19 kedudukan pada grid ditanda secara rawak. Lebah emas ialah SUPER WILD: ia menggantikan semua simbol kecuali BONUS dan boleh muncul pada semua gulungan.

Apabila Super Wild mendarat pada kedudukan bertanda, daripada putaran atau tumble, kedudukan itu diaktifkan dan simbol di situ bertukar menjadi WILD. Dalam permainan asas, ia juga menghantar 2, 3, 4, 5 atau 6 Super Wild lagi ke kedudukan bertanda lain secara rawak. Tempat yang aktif kekal sehingga semua tumble daripada putaran itu tamat.

Free spins dengan tanda yang kekal

Empat simbol BONUS memulakan free spins dengan 7 putaran, ditambah 1 bagi setiap BONUS tambahan pada putaran pencetus. Pada awal pusingan, 16 hingga 19 kedudukan ditanda dan kekal bertanda sepanjang ciri itu.

Halaman itu menyatakan dalam setiap putaran percuma, bilangan rawak 1, 2 atau 3 Super Wild dijamin (guaranteed) muncul pada kedudukan bertanda secara rawak, dan setiap kedudukan yang aktif kekal aktif sehingga pusingan tamat. Jika tiga atau lebih BONUS mendarat dalam pusingan, satu putaran tambahan diberi. Gulungan khas digunakan dalam ciri ini; halaman itu tidak memperincikannya.

Simbol lain dan had

Wild biasa ialah titisan madu emas dengan huruf W; ia menggantikan semua kecuali BONUS dan muncul pada semua gulungan. Wild dan BONUS tidak mempunyai bayaran yang dicetak. Strawberi di tempat teratas, diikuti plum, tembikai, oren, anggur dan ceri, kemudian A, K, Q dan J.

Buy Free Spins berharga 100x jumlah taruhan semasa, dan halaman itu menyatakan 4 atau lebih BONUS boleh muncul secara rawak pada putaran itu. Siling 10,000x taruhan berlaku dalam permainan asas dan free spins; pusingan free spins yang mencecahnya terus berhenti. Taruhan dari RM0.20 hingga RM480.00. Butang HYPERPLAY muncul dalam senarai antara muka di halaman 5 tanpa penjelasan.

Cara wajar untuk mencuba

Amaun jadual dibaca pada jumlah taruhan RM2.00. Tetapkan bajet sebelum bermula, guna taruhan kecil sambil belajar cara tempat bertanda menyala, dan berhenti apabila bajet habis.

Jadual bayaran Sticky Bees

Amaun RM yang ditunjukkan halaman peraturan pada jumlah taruhan RM2.00 untuk blok 5 hingga 20+ simbol bersambung; ia berubah mengikut taruhan anda.

Simbol20+15-1912-149-118765
Strawberi250.00100.0070.0050.0040.0030.0020.0010.00
Plum175.0075.0050.0040.0030.0022.5015.008.00
Tembikai dengan hirisan125.0055.0035.0025.0017.5012.509.006.00
Oren80.0040.0025.0017.5010.008.006.004.00
Anggur60.0030.0018.0012.007.506.005.003.00
Ceri45.0022.5014.009.005.004.003.002.00
A35.0018.0010.007.504.003.002.001.00
K35.0018.0010.007.504.003.002.001.00
Q25.0012.007.505.003.002.001.500.50
J25.0012.007.505.003.002.001.500.50

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Sticky Bees

Apakah blok menang dalam Sticky Bees?

Lima atau lebih simbol sama yang bersentuhan sisi ke sisi atau atas ke bawah di mana-mana pada grid 7x7.

Apa berlaku apabila lebah mendarat pada tempat bertanda?

Tempat itu diaktifkan dan simbolnya menjadi WILD. Dalam permainan asas ia juga menghantar 2 hingga 6 Super Wild lagi ke tempat bertanda lain.

Adakah tanda pada grid dibawa ke putaran seterusnya?

Dalam permainan asas, tidak: tempat yang diaktifkan hanya bertahan sehingga tumble putaran itu selesai. Dalam free spins, 16 hingga 19 kedudukan bertanda dan yang diaktifkan kekal sepanjang pusingan.

Adakah BONUS membayar sendiri?

Halaman peraturan tidak mencetak bayaran untuk BONUS; ia memulakan free spins.

Di mana Sticky Bees di BolehSpin?

Dalam lobi Pragmatic Play, dibuka dalam pelayar telefon dan dimainkan dengan akaun BolehSpin anda, tanpa aplikasi.

Panduan permainan Pragmatic Play lain

Ikut Sticky Bees

Main Sticky Bees di BolehSpin Daftar