BolehSpin
Daftar
Panduan permainan JILI

Treasure Quest JILI: grid 8x8 penuh berhala batu dan permata

Treasure Quest dimainkan pada grid 8x8 berisi berhala batu berukir dan permata, dan kemenangan ialah mana-mana kumpulan 5 atau lebih simbol sama yang bersambung ke atas-bawah atau ke tepi. Di BolehSpin anda buka dari lobi JILI dalam pelayar telefon, tanpa aplikasi atau ID permainan berasingan, dengan satu akaun BolehSpin.

Main Treasure Quest di BolehSpin Daftar
Skrin permainan Treasure Quest di JILI BolehSpin
Skrin permainan Treasure Quest di JILI BolehSpin

Ringkasan

Papan
Grid 8x8
Cara menang
5+ simbol sama bersambung mendatar atau menegak
Kumpulan bayaran
5, 6, 7, 8, 9-11, 12-14, 15-19, 20-24, 25+
Bola ajaib
5 warna, setiap satu ada kesan sendiri
Permainan bonus
5 tahap, pengganda 2x hingga 10x

Membaca grid

Tujuh simbol mengisi papan: empat berhala batu (topeng binatang merah, topeng ungu, katak hijau dan katak biru) dan tiga permata (merah, ungu dan hijau). Bayaran naik ikut saiz kumpulan, dari 5 simbol bersambung hingga 25 atau lebih. Wajah ukiran emas bertanda WILD boleh menggantikan semua simbol menang; halaman bantuan tidak mencetak bayaran untuknya.

Halaman bantuan menyebut simbol dihapuskan, tetapi tidak menerangkan dengan kata-kata bagaimana grid diisi semula selepas kemenangan.

Titik cahaya dan lima bola ajaib

Dalam permainan utama, putaran boleh meletakkan titik cahaya lima warna pada petak rawak. Menghapuskan simbol di atas titik cahaya memberi anda bola ajaib warna itu. Setiap bola berbeza:

  • Bola sian: membuang permata hijau, ungu dan merah dari padang untuk mengumpul tenaga.
  • Bola ungu: memilih satu jenis permata secara rawak dan menukar semuanya menjadi WILD.
  • Bola hijau: menjatuhkan 1 hingga 5 simbol rawak bersaiz 2x2.
  • Bola merah: melontar satu simbol rawak bersaiz 3x3 hingga 5x5.
  • Bola biru: menukar 5 hingga 15 simbol menjadi WILD.

Permainan bonus: tenaga dan tahap

Halaman bantuan menyatakan mengumpul 200 simbol dalam satu putaran permainan utama boleh mencetuskan permainan bonus; jika tidak tercetus, tenaga kembali ke 0 pada putaran seterusnya. Setiap tahap bermula dengan papan baharu dan kelima-lima jenis bola ajaib. Pengganda bermula 2x, dan mengumpul cukup simbol menaikkan tahap: 160 untuk tahap 2 (4x), 165 untuk tahap 3 (6x), 170 untuk tahap 4 (8x) dan 175 untuk tahap 5 (10x). Tenaga reset selepas setiap kenaikan dan tahap 5 ialah puncak.

Setiap kali tiada lagi simbol boleh dihapuskan, satu bola ajaib anda akan berfungsi. Bonus tamat apabila tiada lagi tindakan boleh dibuat, dan ia menggunakan taruhan yang mencetuskannya.

Main dengan santai

Bayaran ditunjukkan untuk taruhan 1 dan mengikut tahap taruhan pilihan anda. Tengok beberapa putaran dengan taruhan kecil untuk kenal warna titik cahaya, tetapkan bajet sebelum mula, dan berhenti apabila bajet habis. Jika berlaku kerosakan, semua bayaran dan permainan terbatal dan sistem menyelesaikan permainan itu.

Jadual bayaran Treasure Quest

Bayaran ikut bilangan simbol bersambung, untuk taruhan 1 seperti dalam halaman bantuan.

Simbol25+20-2415-1912-149-118765
Topeng binatang batu merah80.0040.0016.008.004.002.001.000.600.50
Topeng batu ungu60.0030.0012.006.003.001.500.800.500.40
Katak batu hijau40.0020.008.004.002.001.000.600.400.30
Katak batu biru30.0015.006.003.001.600.800.500.300.25
Permata merah25.0012.005.002.501.200.600.400.250.20
Permata ungu20.0010.004.002.001.000.500.300.200.15
Permata hijau10.004.002.001.200.600.300.200.150.10

Peraturan dan jadual bayaran diambil daripada halaman bantuan dalam permainan pada Oktober 2026.

Soalan lazim Treasure Quest

Berapa simbol untuk menang dalam Treasure Quest?

Sekurang-kurangnya 5 simbol sama bersambung mendatar atau menegak. Jadual bayaran pergi hingga kumpulan 25 atau lebih.

Bagaimana dapat bola ajaib?

Hapuskan simbol yang berada di atas titik cahaya; anda dapat bola warna yang sama.

Apa yang memulakan permainan bonus?

Halaman bantuan menyatakan mengumpul 200 simbol dalam satu putaran boleh mencetuskannya. Jika tidak, tenaga reset pada putaran seterusnya.

Berapa pengganda bonus tertinggi?

10x pada tahap 5, iaitu tahap tertinggi.

Boleh main Treasure Quest tanpa aplikasi?

Boleh. Di BolehSpin anda buka dari lobi JILI dalam pelayar telefon dengan akaun BolehSpin anda.

Panduan permainan JILI lain

Mulakan Treasure Quest anda

Main Treasure Quest di BolehSpin Daftar